ورق مرکز فروش انواع ورق دست دوم شیروانی گالوانیزه رنگی کرکره ای ذوزنقه ای ورق مرکز فروش انواع ورق دست دوم شیروانی گالوانیزه رنگی کرکره ای ذوزنقه ای .

ورق مرکز فروش انواع ورق دست دوم شیروانی گالوانیزه رنگی کرکره ای ذوزنقه ای

چند نکته در مورد محصولات ام.دی.اف MDF

چند نکته در مورد محصولات ام.دی.اف MDF

بنام خدا
چند نکته درباره محصولات ام.دی.اف MDF
بین "ام.دی.اف" و "چوب" و تولیدات این دو ماده اولیه تفاوتهای مهمی وجود دارد که هریک باعث برتری یکی از این مواد بر دیگری می شود.یکی از این ویژگی ها قابلیت استفاده از انواع اتصالات برای چوب است چراکه یک محصول چوبی هنگام تولید فاقد رنگ می باشد و می توان هرنوع برش،سوراخ و شیاری در آن ایجاد کرد و نیز هنگام مونتاژ از چسب و دوبل (پین های چوبی) استفاده کرد که محصولات ام.دی.اف فاقد این خصوصیات اند زیرا ورقه های ام.دی.اف دارای روکش ملامینه هستند و این رویه ها اگرچه از نظر کیفیت بسیار مقاومتر و زیباتر از رنگ هستند ولی تعداد روشهای اتصال را بشدت محدود می کنند و نیز استفاده از چسب روی آن کاملا بی تاثیر است لذا در تولید یک محصول "ام.دی.اف" دو پارامتر "دقت در تولید" و "تخصص" بسیار اهمیت پیدا می کنند.
زیرا :
اولا-در علوم گسترده و نوین نجاری برای این شاخه از تولیدات نیز اتصالات ویژه ای وجود دارد که "آگاهی از آن" و نیز "تشخیص نوع اتصال مناسب برای هر نقطه از کار" ، همچنین "آشنایی با یراق آلات مخصوص اتصالات" نیازمند "تخصص" مربوط بخود است.
دوما-همانطور که ذکر شد در تولید این محصولات نمی توان از چسب استفاده کرد لذا چنانچه کمترین بی دقتی در پیاده سازی ابعاد قطعات و برش آنها واقع شود، آن محصول پس از تولید عمر زیادی نخواهد کرد و بزودی اتصالات آن شُل شده و ابتدا زیبایی خود را از دست داده و سپس مستهلک می شود و محاسبات و برشکاری آن نیازمند "دقت و تجربه" بالایی است.ضمن اینکه تولیدکننده محصولات ام.دی.اف اگر به کار باچوب هم اشراف داشته باشد،قطعا در این شاخه از تولید هم از تجربیات خود بهرهء فراوانی خواهد برد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۹:۴۱ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

پنج پیشنهاد برای تغییر دادن سریع آشپزخانه

شیرآلات قدیمی را نو کنید.

معمولاً شیرهای آب به دلیل جذب سریع آهک، خیلی زود کدر می شوند. شما می توانید یک تکه پارچه را با سرکه سفید نم دار کرده، توسط آن لکه ها را برطرف کنید؛ بدین ترتیب که این پارچه را در بالای شیر آب با نوار چسب یا نخ ضخیم محکم ببندید و بعد با یک کیسه ی نایلونی آن را بپوشانید. اجازه دهید شیر آب در حدود سه الی چهار ساعت به همین صورت باقی بماند. پس از این مدت خواهید دید که شیر آب به راحتی جدید و براق می شود.


کاشی های آشپزخانه را تمیز کنید.

به وسیله ی تمیز کننده های قوی کاشی ها را بسایید، به ویژه در اطراف لگن ظرفشویی که لکه های چای و قهوه بر کاشی ها نمود پیدا می کند. امروزه افشانه های مختلفی در بازار هست که برای تمیز کردن کاشی ها بسیار مناسب اند.


از محصولات پاک کننده ی جدید کمک بگیرید.

محصولات تمیز کننده ی قدیمی مثل جوهر نمک که به طور معمول استفاده می شوند، بوی نامطبوعی دارند که باعث ایجاد حساسیت و ناراحتی می گردند. از مواد شوینده و لکه برهای جدید موجود در بازار استفاده کنید تا بهتر و سریع تر نتیجه بگیرید.


در آشپزخانه گل طبیعی قرار دهید.

یک گلدان زیبا متناسب با رنگ وسایل آشپزخانه انتخاب کنید و یک دسته از گل های طبیعی و خوش بو در آن بگذارید. با این عمل به سادگی فضای خانه را دوستانه می کنید و به آشپزخانه ی خود طراوت و نشاط می آورید.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۹:۴۰ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

ابتکارهایی برای آشپزخانه

استفاده از قفسه کوچک برای جای دادن قابلمه های بزرگ:
با تعبیه قفسه ای به شکل یک نیم دایره، به آسانی با باز و بسته کردن در کابینت قفسه ها به همراه در به قسمت بیرون منتقل می شوند.

جای مخصوص مواد شوینده در کابینت ظرفشویی:
قسمت پایین کابینت ظرفشویی، جای مناسبی برای قرار دادن مواد شوینده و … است، برای حفظ بیشتر این مواد، با تعبیه قفسه فلزی در قسمت داخلی در کابینت، می توان از بقیه فضای داخل کابینت برای مصارف دیگر استفاده کرد.

کمدچه به شکل ویترین:
در کابینت های جدید، به جای تعبیه ویترین هایی با درهای شیشه ای، از کمدچه های ساده ای با درهایی از جنس پلاستیک مات، استفاده می شود. در تصاویر، دو مدل از این کمدچه های تزئینی را مشاهده می کنید. درهای یکی، به شکل کرکره در قسمت بالا جمع می شوند و دیگری یک کمدچه ساده که قفسه های آن فلزی و به صورت ریلی تعبیه شده است که به آسانی جابه جا می شود

قفسه های ساده به شکل کیسه:
در این مدل ابتکار بسیار جالبی صورت گرفته است. برای نگهداری خوراکی هایی مثل پفک، شکلات و … که در بسته بندی نگهداری می شوند، طبقات مخصوصی ساخته شده که بسیار ساده هستند و به آسانی قابل استفاده می باشند. در این مدل دو عدد چهارچوب فلزی به شکل کشو تعبیه شده که سبدی حصیری داخل آن قرار گرفته و از فضای داخل سبد برای نگهداری این خوراکی ها استفاده می شود.

کشویی بزرگ برای یک سرویس قاشق و چنگال کامل:
این کشوی کم حجم و باریک، با فضایی کاملاً تقسیم بندی شده قابلیت این را دارد که یک سرویس قاشق و چنگال داخل آن جای گیرد. بدین ترتیب در یک فضای تقسیم بندی شده، هر چیز در جای مناسب خود نگهداری می شود.

قفسه ای به شکل دایره برای قابلمه ها:
قابلمه از جمله ظروف حجیمی است که فضای زیادی اشغال می کند و معمولاً برای اشغال جای کمتر، چند عدد از آنها را داخل یکدیگر قرار داده و در کابینت قرار می دهیم و در هنگام استفاده نیز با مشکلاتی مواجه می شویم اما در این مدل ساده قفسه ای به شکل دایره تعبیه شده است و به وسیله یک محور در قسمت میانی به آسانی می چرخد و ظرف مورد نظرتان را به راحتی پیدا خواهید کرد که البته بهتر است برای دسترسی بیشتر به ظروف، این مدل در محلی نزدیک به اجاق گاز قرار گیرد .برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۹:۴۰ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

فنگ شو یی درآشپزخانه

به این معنا که اگر یک خط فرضی در وسط خانه بکشیم آشپزخانه در قسمت انتهایی و به دور از خط فرضی مرکزی واقع شده باشد. بهتر است زمانی که فرد وارد خانه می شود یکمرتبه آشپزخانه جلوی چشمش نباشد. این مسئله هم مهمانان و هم اعضای خانه را به پرخوری ترغیب می کند.

اما اگر حق انتخاب ندارید و آشپزخانه در جلوی روی شما قرار گرفته، چند تکنیک وجود دارد که به واسطه آن می توانید توجه افراد را از آن منحرف کنید.

از این فرصت برای به کار گیری خلاقیت بیشتر استفاده کنید، به عنوان مثال می توانید از پرده یا لووردراپه استفاه کنید. یک روش دیگر آن است که در طرف مخالف آشپزخانه یک وسیله دکوری جذاب بگذارید تا حواس کسی که وارد خانه می شود به آن جلب شود.

طرح اولیه آشپزخانه


نحوه قرار دادن وسایل مختلف در آشپزخانه خیلی مهم است. به طور مثال گاز باید در جایی قرار داشته باشد که کدبانو در حین آشپزی پشتش به درب ورودی و مهمانها نباشد.

اگر امکان این کار وجود ندارد، بالای گاز از آینه و یا ورقه های شفاف آلومینیومی استفاده کنید. سایز آن هر قدری که می خواهید می تواند باشد، اما هر چقدر بزرگتر باشد، بهتر است.
از آنجایی که امروزه کاربرد آشپزخانه ها تا حدی تغییر پیدا کرده است و آشپزخانه های جدیدی طراحی شده و حتی این امکان را نیز فراهم می آورند که دو نفر در آن واحد آشپزی کنند.

طراحی به گونه ای است که حتی فردی که در حال آشپزی است به راحتی می تواند با مهمانها و سایر افراد خانواده در ارتباط باشد.

این روزها افراد خانواده عادت پیدا کرده اند که همه در کار آشپزی با هم مشارکت داشته باشند و خانواده های پر مشغله از وقت پخت و پز به عنوان فرصتی برای همدلی و صمیمیت بیشتر استفاده کنند.

رنگ آشپزخانه


طرفداران فنگ شویی معتقدند که رنگ آشپزخانه نباید هیچ یک از رنگ هایی مثل قرمز، صورتی، و یا بنفش باشد.

موارد فوق رنگ های "آتش" هستند و می توانند منجر به ایجاد بحث و مشاجره شوند؛ بنابراین اگر می بینید که شما و همسرتان در آشپزخانه بیش از حد با هم بحث می کنید شاید به خاطر رنگ های محرک این فضا باشد.

بهترین رنگ ها سفید یخچالی، سبزهای روشن و آبی هستند. از 5 عنصر اصلی فنگ شویی – زمین، فلز، چوب، آتش، و آب - آشپزخانه هم اتاق آب است هم آتش و با توجه به 5 المان فوق الذکر سفید می تواند بین آب و آتش تعادل خوبی برقرار کند.


نور در آشپزخانه


در هیچ اتاقی استفاده از لامپ های فلورسنت پیشنهاد نمی شود. این لامپ ها دائماً سوسو می زنند و چشم ها و سیستم عصبی را تحت الشعاع قرار داده و ممکن است موجب فشار خون بالا، خستگی چشم، و سردرد شوند.


چیدمان وسایل


وسایل را باید طوری بچینید که فاصله آنها از هم مناسب باشد و تعداد حرکات و جابجایی افراد به حداقل میزان ممکن برسد. باید قادر باشید که بهترین استفاده مکانی را از فضا داشته باشید و در عین حال راحتی و آسایش را نیز ایجاد نمایید.

بهتر است در این فضاعناصر آب را از عناصر آتش جدا کنید. به عنوان مثال گاز، مایکروفر و توستر را در یک طرف و یخچال و سینک و ماشین ظرفشویی را در طرف دیگر قرار دهید. هر گروه از این وسایل را می توانید با چوب از هم جدا کنید.

مانند سایر اتاق ها آشپزخانه نیز باید تمیز و مرتب نگه داشته شود و وسایل خراب و بلا استفاده دور ریخته شوند. با استفاده از این تکنیک ها آشپزخانه شما استیل خاصی پیدا می کند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۹:۳۹ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

نورپردازی در آشپزخانه

شکل و اندازه آشپزخانه مهم نیست، مهم این است که نور از پشت یا کنار محلی که در آن کار می کنید بتابد، نه از روبه رو.

شما همچنین به سطح بالایی از نور برای انجام کار در ظرفشویی، اجاق خوراک پزی، یخچال و پیشخوان آشپزخانه نیاز دارید. نور آشپزخانه باید مانند نور واقعی روز باشد تا شما بتوانید روند پختن غذا را به راحتی دنبال کنید.

دوشاخه لامپ ها را به پریزی که لوازمی همچون تستر و غذاساز به آن متصل است وصل نکنید.
همچنین به خاطر داشته باشید که لامپ ها را در محلی قرار ندهید که درخشش آنها موجب حواس پرتی شود، خصوصا هنگام حمل آب جوش یا کار با ابزارهای برنده.

اگر قصد تغییر دکوراسیون و کابینت آشپزخانه خود دارید، این را به خاطر داشته باشید که بسیاری کابینت های مدرن دارای لامپ های سرخود هستند و شما می توانید بر اساس نوع استفاده خود، قطعات و لامپ های مورد نظر را در درون آنها جاسازی کنید.

همچنین در بسیاری از آشپزخانه ها بعضی از کابینت ها با درهای شیشه ای و به صورت ویترین ساخته شده اند تا از آنها برای به نمایش گذاشتن ظروف زیبا و تزئینی استفاده شود. این کابینت ها نیز به نورپردازی داخلی نیاز دارند.

وسایلی مانند هود ، دارای سیستم روشنایی داخلی یا سرخود هستند ،  اگر بالای اجاق گاز ، هواکش مجهز به چراغ وجود ندارد باید یک چراغ قابل تنظیم در بالای اجاق گاز نصب شود .

همچنین بالای سینک ظرفشویی نیز به یک چراغ نیاز تا شب هنگام نور کافی برای شست و شوی ظروف و مواد غذایی را برای ما فراهم کند.  ترجیحاً هر یک از این چراغ ها باید دارای کلید کنترل مجزا باشند تا فقط در مواقع لزوم مورد استفاده قرار گیرند.

در برخی قفسه ها هم لامپ ها به نحوی تعبیه شده اند که با بازشدن درها ، چراغ ها روشن می شود و به این طریق در استفاده از برق هم صرفه جویی به عمل می آید.

برای تأمین نور کافی در سطح روی کابینت ها از آنجا که اغلب این سطوح در زیر کابینت های دیواری قرار دارند به راحتی می توان از چراغ های مهتابی که در زیر کابینت ها نصب می شوند بهره گرفت.

به این ترتیب چراغ های نصب شده در زیر کابینت های دیواری بی آنکه دیده شوند یا موجب آزار چشم باشند نور کافی را بر سطح روی کابینت ها می تابانند.

"خودتان امتحان کنید"

1-  اگر شما یک لامپ آویز (مانند لوستر) دارید ولی می خواهید نور را بر نقطه دیگری بتابانید، لامپ را به سیم بلندی نصب کنید، سپس قلاب کوچکی را در بالای نقطه مورد نظرتان به سقف وصل کنید و سیم را از آن عبور دهید.

این روش بویژه برای بالای میز غذاخوری مناسب است.در واقع اگر آشپزخانه شما محل صرف غذا نیز هست، استفاده از چراغ های سقفی که ارتفاعشان قابل تنظیم است درست در بالای میز غذاخوری ایده خوبی است.

این چراغ ها می توانند هنگام صرف غذا روی میز را به خوبی روشن کنند و در مواقعی که از میز استفاده نمی شود فضای کلی آشپزخانه را روشنایی ببخشند.

2-
تعویض لامپ آویز با دو یا چند وسیله روشنایی جدا از هم نور بیشتری را به طور یکنواخت به اطراف می تاباند.

3-
یک لامپ ارزان قیمت و یک قلاب سقفی بخرید و آن را در هر جایی که به نور اضافی نیاز دارید وصل کنید.

4- چند لامپ فلورسنت (مهتابی) متوسط در پایین اشیایی که روی دیوار نصب کرده اید قرار دهید. این لامپ ها نورخوبی به سطح اشیاء روی دیوار می تابانند. برای این منظور می توانید از لامپ 8 وات سفید استفاده کنید.

5- برای سقف آشپزخانه از رنگ سفید مات استفاده کنید و دیوارها را با رنگ روشن نقاشی کنید. به طور کلی رنگ آشپزخانه را باید از رنگ های روشن انتخاب کنید.

6- بالای وسایلی که روی دیوارها نصب شده اند (مانند کابینت) لامپ مهتابی نصب کنید؛ این لامپ ها نور را به سمت بالا می تابانند و روشنایی مناسبی دارند (البته استفاده از این روش فقط برای سقف های سفید مناسب است).

7-
چند ردیف لامپ با قابلیت جا به جایی روی سقف نصب کنید. این لامپ ها نور را دقیقا به جایی می تابانند که شما می خواهید. از سویی این نوع لامپ ها به دلیل شکل و محل استقرارشان چربی و گرد و خاک به خود نمی گیرند.

درمورد قرار دادن آنها در فواصل معین و مساوی هم نگران نباشید. هرچند درصورت انجام این کار ممکن است شبیه لامپ های باند فرودگاه به نظر بیایند اما شما بدون توجه به این موضوع ، لامپ ها را در جایی که به نور نیاز دارید متمرکز کنید      و توجهی به محل آنها بر روی سقف نداشته باشید.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۹:۳۹ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

آشپزخانه‌های بزرگ


3ـ اجاق‌های بزرگ

یک یا دو اجاق بزرگ تهیه کنید تا فضای آشپزخانه شما کاملاً حرفه‌ای به نظر برسد.

4ـ واحدهای مجزا

واحدهای مجزا تهیه کنید تا از فضای مرکزی در اختیار خود به بهترین نحو استفاده کنید. این کار به شما اجازه می‌دهد تا هنگام پخت و پز با دوستان خود هم معاشرت کنید. واحدهای مجزا در واقع یک کابینت مجزا است که در آشپزخانه‌های بزرگ، در مرکز آشپزخانه قرار می‌گیرد و می‌تواند به عنوان یک میز برای انجام امور آشپزی، میزی برای صرف غذا، کمدی برای نگهداری برخی وسایل دم دست‌تر در آشپزخانه و حتی فضایی برای نگهداری انواع وسایل تزئینی در محیط آشپزخانه استفاده شود.

5ـ دیوار و رنگ کردن

دیوارها را سفید رنگ کرده و همه چیز را پشت در‌های بسته قرار دهید تا آشپزخانه شما بیشتر محل استقرار باشد تا محل رفت و آمد عمومی.

آشپزخانه و ناهار خوری

تلفیق محیط آشپزخانه و ناهارخوری به گونه‌ای که هر دو کارآیی لازم را داشته و در عین حال ماهیت خود را حفظ کنند. کاری بسیار دشواری است. کلید دستیابی به چنین فضایی، استفاده از دکوری است که ماهیت هر دو حوزه را حفظ کند.


حفظ آشپزخانه / اتاق ناهارخوری

اگر فضای آشپزخانه را باز کرده و وارد اتاق ناهار خوری مجاور آن شده‌اید، لازم نیست که آشپزخانه را کاملاً Open طراحی کنید. برای حفظ جدایی نسبی هر دو محیط می‌توانید تنها بخشی از دیوار تفکیک کننده این دو فضا را بردارید.


در این راستا از دکور منسجم و همسانی استفاده کنید. رنگ آشپزخانه خود را سفید براق در نظر گرفته و هر چه به طرف اتاق ناهار خوری پیش می‌روید، رنگ‌ها را به سوی قرمز تغییر دهید.

 این کار باعث می‌شود که ناهار خوری کاملاً مجزا به نظر برسد، به این ترتیب می‌توانید مبلمان را کاملاً متفاوت انتخاب کنید اما در عین حال تلاش کنید که رنگ دیوارها و کف در هر دو فضا یکسان باشد.سعی کنید که این فضاها در حد امکان برای خودتان قابل استفاده باشد. وقتی اتاق ناهارخوری با آشپزخانه تلفیق می‌شود دیگر نمی‌توانید از مبلمان سنتی و سنگین برای تزئین آن استفاده کنید. مبلمان ساده و راه راه بهترین انتخاب برای چنین فضاهایی هستند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۹:۳۸ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

آشپزخانه‌های کوچک


3ـ استفاده از شیشه

در دیوارها و سقف آشپزخانه از شیشه استفاده کنید (البته اول باید اطمینان حاصل کنید که چنین کاری عملی است). وجود فضاهای شفاف، حتی اگر تنها در یک بخش از آشپزخانه باشند، در مقایسه با دیوارهای خشک و بدون دید، فضای شما را بازتر و بزرگ‌تر نشان می‌دهند.

4ـ فضای انبار

اگر فضاهای شما برای جا دادن وسایل، کوچک هستند،‌ از دیوارها، سقف یا حتی پنجره‌ها ( مانند طاقچه‌های شیشه‌ای که در مقابل پنجره ساخته شده و دید خوبی را هم ایجاد می‌کنند) برای ذخیره مواد استفاده کنید. واحدها را از داخل به یک یا دو طبقه تقسیم کرده و فضای انبار خود را دو برابر کنید (البته باید مطمئن شوید که وسایل پخت و پز جای کافی دارند). روی در‌های کابینت‌ها نیز طاقچه‌ها و قلاب‌های کوچکی تعبیه کنید (از این فضا می‌توانید برای نگهداری ادویه استفاده کنید).

5ـ راه‌حل‌های نامحسوس

تا حد امکان از کشوها استفاده کنید. کشوها این ویژگی را دارند که در زمان نیاز می‌توانید آنها را باز کرده و در زمان لازم آنها را جمع‌آوری کنید. کشوها انبارهای ذخیره نامحسوس بسیار مناسبی هستند.

فضاهای باریک

ممکن است فضاهای آشپزخانه که در اختیار داریم مانند یک راهرو تنگ و باریک باشد حتی در این شرایط هم می‌توانید با استفاده از روش‌های مناسب و خلق یک آشپزخانه کوچک با کارآیی بالا، فضای خود را کارآمد سازید.

کلید اصلی موفقیت این است که از وسایل اضافی و زیادی در آن استفاده نکنید. وسایل آشپزخانه خود را به حداقل رسانده و تنها به وسایل ضروری ـ یعنی یک اجاق، سینک و یخچال ـ‌ اکتفا کرده و با روش‌هایی خلاق دیگر اجناس مورد نیاز خود را در این فضا جای دهید.

در یک فضای کوچک، آشپزخانه‌های پیش ساخته سفارشی بهترین روش برای استفاده مفید از فضا هستند بنابراین به دنبال مدل‌های موجود در بازار بگردید. امروزه، بسیاری از شرکت‌ها برای پاسخ‌گویی به نیازهای افراد در آشپزخانه‌ها از مدل‌های بسیار کوچک استفاده می‌کنند که به گونه‌ای طراحی شده که بتواند تمامی نیازها را در خود جای داده و پشت در‌های بسته باشد.

مسلماً، طرح‌های هوشمندانه و کوچکی که همه چیز را در خود جای دهند، ارزان نیستند اما چیزی که نهایتاً به دست می‌آورید بسیار ارزشمند است.

پنج راه برای زیباتر ساختن فضاهای کوچک

1ـ تلاش کنید تا وسایل آشپزخانه خود را در حد امکان کوچک انتخاب کنید. امروزه به راحتی می‌توانید وسایل آشپزخانه را در سایزهای کوچک زیر استاندارد مانند وسایل چند کاره و ماشین‌های ظرف‌شویی کوچک بیابید.


2ـ تا حد امکان تلاش کنید تا وسایل خود را به دیوار نصب کنید (وسایلی مانند تخته گوشت یا مایکروویو) تا به این ترتیب فضای شما آزادتر شود.


3ـ روی طرح‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که از فضای شما برای چند منظور استفاده می‌کند: مثلاً سینک‌هایی را انتخاب کنید که بتوانید روی آن را با تخته پوشانده و فضایی را برای کار برای خودتان ایجاد کنید. از فضاهای کوچک باید برای پاسخگویی به چند نیاز استفاده کرد.


4ـ از هر فضای بی‌مورد و بلااستفاده‌ای به عنوان انبار استفاده کنید. کتاب‌های آشپزی خود را می‌توانید در بالای یخچال جای دهید؛ وسایل کیک پزی را پشت ظروف مصرفی و در زیر واحدهای مختلف جای دهید.


5ـ به جای در‌های گران از در‌های کشویی استفاده کنید زیرا فضای کمتری را اشغال می‌کنند.


تقلب در فضا


حقه‌های هوشمندانه کوچک‌ترین آشپزخانه‌ها را به بزرگ‌ترین فضای ممکن تبدیل می‌کنند. بهترین روش انتخاب دیوارهای شیشه‌ای برای یک قسمت یا حتی کل فضای آشپزخانه است. شیشه‌های دیوار به دیوار و کف تا سقف ـ مشرف به باغ یا اتاق‌های دیگر ـ دید افراد را به فضا‌های پشتی منحرف کرده و فضای شما را بزرگ‌تر جلوه می‌دهند.


البته ساختن دیوارهای شیشه‌ای به خودی خود کار دشواری است (در این خصوص بهتر است از افراد متخصص کمک بگیرید) اما راه‌های آسان‌تر دیگری نیز برای تقلب در فضا وجود دارند.


چهار نکته خاص در تقلب


1ـ‌ کابینت‌های خود را طوری طراحی کنید که بالاتر از سطح زمین قرار بگیرند. هنگامی که چشم قادر باشد کف زمین را در زیر آنها ببیند، فضا نیز شلوغ و به هم ریخته به نظر نمی‌رسد.


2ـ از سطوح براق استفاده کنید. سطوحی که از رزین، رنگ‌های براق، استیل و... ساخته شده باشد، به فضای شما عمق داده و فضای محسوس را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد.


3ـ کابینت‌های خود را بزرگ‌تر از حد معقول در نظر بگیرید، این کار باعث خطای دید شده و به این ترتیب اتاق بزرگ‌تر به نظر رسیده و همچنین به شما امکان می‌دهد تا بتوانید حتی ظروف و قابلمه‌های بزرگ خود را نیز در داخل آنها جای دهید.


4ـ اگر آشپزخانه شما به اتاق دیگری وصل می‌شود، نوع کفپوش، رنگ دیوارها یا حتی سطوح روی کابینت را ادامه داده و به فضاهای مجاور ببرید. هنگامی که موانع محو می‌شوند، مغز تصور می‌کند که آشپزخانه همچنان ادامه دارد و پا را فراتر از مرزهای آن می‌گذارد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۹:۳۸ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

MDF چیست؟


این محصول ضمن دارا بودن خواص شبیه سایر اوراق فشرده چوبی دارای برخی خواص برتر نیز می باشد
 که باعث ارتقاء بازار آن در بین سایر اوراق فشرده چوبی مانند تخته خرده چوب (نئوپان)، تخته لایه، تخته
 فیبر سخت و ... شده است . در واقع این محصول (MDF) ابتدا بعنوان جایگزین اوراق فشرده چوبی مطرح
 بوده و سپس در کاربردهای جایگزین چوب نیز بکار رفته است. در حال حاضر دامنه کاربردهای آن روز به روز
در حال افزایش است . از جمله خصوصیاتی که باعث ایجاد کاربردهای متنوع (MDF) شده عبارتند از :

• خصوصیـات فیزیـکی و مکـانیکی بالا
• دامنه وسیع دانـسیـته (وزن مخـصوص) ، ضخامت و ابـعاد MDF قابل تولید
• قابلیت ابزار خوری ، ماشین کاری و سنباده زنی
• سطوح صاف و متراکم
• قابلیت شکل پذیری و لبه های صاف
• عدم وجود معایب چوب
• پروفیل دانسیته یکنواخت و همگن
• قابلیت انجام رو سازی های مختلف همچون انواع روکشی های چوبی و غیر چوبی، رنگ آمیزی و غیره
• پایداری ابعاد و مقاومت به فشرده شدن
• زیبایی ظاهری، طبیعت ملایم و ظریف و حالات شبیه به چوب
• قیمت مناسب
تـولیـد انواع مختـلف این محصول در جـهان دامنـه کاربـرد آن را بـسیـار وسیـع کرده است. امروزه می توان
 تخته فیبر های نیمه سنگین MDF بسیار متنوعی از جمله تخته های سه لایه یا یکنواخت و همگن،تخته
های نازک و ضخیم در ابعاد مختلف، تخته هایی با فرم آلدئید، کم فرم آلدئید یا بدون فرم آلدئید، تخته های
 تبدیل به سایز شده، روکش شده، لبه چسبانده، نقش برجسته، قالب گیری شده، ابزار خورده، پروفیل
 شده، با دانسیته های بسیار متنوع
(کم یا زیاد)، مقاوم در برابر رطوبت، آب، آتش، قارچ، حشره و... را در بازارهای جهانی یافت.

فرآیند تولید
ابتدا گرده بینه‌ها و یا مقطوعات چوبی در بخش چیپر به صورت چیپس درآمده و سپس چیپس‌ها در ریفاینر
 دفیبره می‌شوند. الیاف جداشده با چسب مخلوط گردیده و به رطوبت مناسب می‌رسند. مخلوط الیاف و

 چسب در فرمینگ بصورت کیک درآمده و در پرس فشرده می‌شوند. تخته‌ها پس از سرد شدن اندازه‌بری
 شده و بسته‌بندی می‌گردد.

روشهای استفاده از MDF در صنعت
تخته فیبر نیمه سنگین فارغ از خصوصیات و ویژگیهای آن( MDF معمولی و یا خاص) در صنعت به صورت
 های خام یا روکش شده استفاده می شود. موارد کاربرد MDF به صورت خام اندک بوده و معمولاٌ در
بازار نهایی مصرف کالای ساخته شده از تخته فیبر نیمه سنگین ،ازMDF روکش شده و یا رنگ شده
استفاده شده است. روش های استفاده از تخته فیبر نیمه سنگین به طور خلاصه در ذیل آمده است:

- ورقهای خام ( بدون روکش)
- ورقهای روکش شده و لبه های ابزار خورده
- پروفیل های روکش شده
- چسباندن پروفیل های MDF روی صفحات


ابعاد MDF به طور معمول عبارتند از:
4100*1830 (ابعاد به میلیمترمی باشد)
3660*1830
2440*1830
2440*1220
البته اغلب سایزهای وارداتی از ایتالیا 4100*2100 و از کشور اتریش 2800*2070 و 2600*2070
می باشند.

ضخامت های تولیدی و معمول نیز به شرح زیر می باشند: 3 ، 4، 6 ،8 ،10 ،12، 16، 18، 20 ، 25 ، 32،
 38 میلیمتر طبق اظهاردبیر انجمن چوب ایران تقاضا برای MDF به طور تخمینی بالغ بر 140 هزار تن در
سال میباشد. در بازار ایران در حال حاضر ابعاد بزرگتر طرفدار بیشتری دارد . با توجه به اینکه ضخامتهای
مختلف هر کدام کاربرد خاص خود را دارند ولی ضخامتهای کمتر در حد 3 میلیمتر که معمولا برای درب
سازی استفاده می شوند و ضخامتهای بالاتر در حدود12، 16 و 18 میلیمتر ازخریدار بیشتری برخوردار
 است. البته در مورد خریدار جزئی MDF روکش شده رنگ روکش نیز نقش زیادی دارد.

انواع MDF با خواص ویژه
به طور کلی می توان تخته فیبرهای نیمه سنگین را از نظر خواص و ویژگی های آنها در دو گروه ،تخته فیبر
 نیمه سنگین با خواص معمولی و
 یا خواص ویژه طبقه بندی کرد: تخته های صنعتی خاص دارای ویژگی هایی علاوه بر مشخصات معمول MD
F هستند که با اعمال تغییرات
 در پروسه تولید، با استفاده از چسب های مختلف یا مواد افزودنی گوناگون تولید می شوند. بعضی از
 انواع MDF های خاص و موارد استفاده
 آنها به شرح زیر هستند.

MDF نازک (Thin MDF)
این تخته‌ها به کلاسهای خیلی نازک mm8/1 تا mm 5/2 ، و از 5/2 تا 6 میلی مترو 4 تا 6 میلی متر
 تقسیم می شوند(استاندارد EN-622-5 ) که در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. از موارد
کاربرد عمومی MDF های نازک، کف کشوها، پشت کابینت ها، رویه درها و ... می باشد. تمام روسازی
 قابل انجام روی MDF معمولی روی MDF نازک نیز اجرا میشود. از سایر موارد کاربرد MDFهای نازک عبارتند
 از: دیوار کوب ها، پوشش های سقف، غرفه های نمایشگاهی، صنایع اتومبیل سازی، رویه لاستیک زاپاس
(یدک) پشت صندلی، رویه در، تولید تخته های انحناءدار و ... می باشد.

MDF ضخیم(Thick MDF)
MDF های ضخیم طبق استاندارد EN-622-5 به کلاسهای 45-30 میلی متر و 60-45 میلی متر تقسیم
شده اند و جهت ساخت سازه های معماری، ستونها، پایه های میز ، طاقها، رویه کاری(کابینت)، کف
 نیمکت و کلا" مواردی که صفحات ضخیم و بزرگ با خواص ماشین کاری (خصوصا" عمیق) مسطح و با
 سطوح صاف نیاز است ، استفاده می شوند.

مقاوم در برابر رطوبت
تولید MDF با خاصیت مقاوم در برابر رطوبت بیشتر برای مصارف در رطوبت نسبی محیط حداکثر 80% با
 بهبود چسب اوره فرمالدئید معمولی مورد استفاده در تولید MDF یا استفاده از یک چسب ضد رطوبت
 جایگزین امکان پذیر است. تمام خصوصیات مثبت MDF معمولی در این نوع تخته‌ها به اضافه استحکام
 طولانی تر و تغییر ابعاد کمتر در اثر رطوبت موجود است. طبق استاندارد EN-622-5 دو نوع کلاس برای
 اینگونه تخته‌ها وجود دارد. یکی MDF.H برای استفاده های عمومی در محیط مرطوب و دیگری MDF.HLS
 که برای استفاده اوراق متحمل بار در محیط مرطوب می باشد. موارد استفاده MDF مقاوم در برابر رطوبت
 عبارتند از: مبلمان حمام و دستشویی، کابینت دور ظرفشویی، کف پوشها، پنجره ها، پله‌ها ، پروفیلهای
 خاص و...

مقاوم در برابر حشرات و قارچ ها
برای این منظور می توان MDF ها را با پوشش های ضد آتش پوشاند یا مواد و نمک های خاص ضد آتش
 تیمار کرد. ولی بهترین راه اضافه کردن مواد ضد آتش در حین پروسه تولید است. موارد مصرف این نوع
 تخته‌ها بعنوان مثال: پوشش دیوارها، پارتیشن ها، قفسه فروشگاههاو... می باشد.

MDF با وزن مخصوص بالا(High Density Fiberboard)
MDF های استاندارد معمولی با ضخامتهای 19-12 میلی متر معمولا" دارای دانسیته kg/m 800-650
 هستند. دانسیته های بالاتر یعنی
بالای 800 نیز تولید و عرضه می شود. در واقع با اضافه کردن فیبر، چسب و فشار در حین پروسه تولید
 اوراق سنگین تر تولید می شود ، افزایش دانسیته قابلیت های ماشین کاری و سطح سازی (رنگ،
 روکش و...) را افزایش میدهد و نیز خصوصیات مکانیکی و فیزیکی MDF نیز بهبود می یابد. از موارد
استفاده این نوع MDF های سنگین (HDF) عبارتند از: کف پوشها، پله ها، قفسه های صنعتی، میز کار و...

MDF با وزن مخصوص پائین(Low Density Fiberboard)
LDF با وزن مخصوص kg/m 650-550 و ULDF با وزن مخصوص زیر kg/m 550، جهت استفاده در مواردی
 که وزن کمتر مورد نیاز است و نیازی به استحکام بالا وجود ندارد یا در مواردی که خواص عایق صدا بودن
مورد نیاز باشد تولید و عرضه می شود. این MDF ها جهت ساخت پروفیلهای تزئینی معماری، ساخت
غرفه های نمایشگاهی و کلا" مواردی که جابجایی با دست مورد نیاز است و نیز حمل و نقل و ابزار خوری
 سریع مورد نیاز است، کاربرد دارد.

MDF با روکش های تزئینی (Decorative surfaced MDF)
مهمتـرین و غیـر قـابـل تفکیک ترین کاربرد یا آماده سازی MDF جهت کاربرد نهایی، روسازی آن و خصـوصـا
" روکش کردن آن می باشد. انجـام عملیـات روکـش کردن MDF امـروزه جـزء خدمات ضروری تولیدکنندگان
 MDF به خریداران می باشد بطوریکه معمولا" اکثر کارخانجات بزرگ تولید MDF دارای خطوط روکشی هم
 هستند. انواع روکش ها شامل روکش های چوبی (گونه های مختلف)، کاغذی، ملامینه، PVC و...
میشوند.

MDFهای قالب گیری شده
در این روش تخته MDF به شکل خاصی که در پرس به آن داده می شود تولید می شوند مانند رویه
درهای طرح دار و حالت دار، یک تکه MDF یا در کابینت و کشو و پنجره و... . این محصولات را می توان
 به راحتی روکش نمود(پرس ممبران) و عرضه بازار مصرف کرد. اخیراً واردات این رویه درها به ایران در حال
 رونق گرفتن استبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۹:۳۷ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

انتخاب کابینت آشپزخانه

۱) کابینت های معمولی
اندازه و شکل این کابینت ها مطابق استانداردهای متداول است. چون ابعاد قطعات این نوع کابینت، استاندارد است و تقریبا بصورت پیش ساخته وجود دارند، معمولا اگر سفارشی از این نوع، به کارگاهی برسد، همان روز و یا حداکثر ظرف چند روز نصاب می تواند آن را برای مشتری نصب کند. ابعاد و اندازه ها و همچنین شکل و حالت این نوع کابینت کاملا محدود است؛ ولی نقطه قوت این نوع کابینت ها در قیمت رقابتی آنهاست که برای همه مناسب است.
۲) کابینت های نیمه سفارشی
در این نوع کابینت ها، مشتری می تواند از بین دو گزینه ی اندازه و شکل، یکی را با توجه به بودجه و موقعیت آشپزخانه اش انتخاب کند. معمولا این نوع کابینت را پس از آن که سفارش به کارگاه رسیده باشد می سازند و قطعات آن را بصورت از پیش ساخته آماده نمی کنند؛ از این رو، زمان آماده سازی این نوع کابینت بیشتر از کابینت های معمولی خواهد بود. وجود چند گزینه ی شکل و اندازه در این نوع کابینت ها باعث می شود مشتریان امکان انتخاب بیشتری داشته باشند؛ ولی از طرف دیگر، به دلیل اعمال نظر مشتریان در انتخاب شکل و اندازه ی دلخواه، قیمت بالاتری نیز دارند.
۳) کابینت های سفارشی
این نوع کابینت ها، دست ساز بوده و تقریبا به هر شکل و حالتی که مشتری مایل باشد در می آیند. یک گوشه یا فضای بد شکل با ابعاد نامتعارف در آشپزخانه ی شما ممکن است با کابینت های معمولی و نیمه سفارشی همخوانی نداشته باشد، ولی کابینت سازان سفارشی تقریبا با هر شکل و حالتی می توانند کار کنند و نقطه نظرات شما را برآورده کنند.البته از طرف دیگر باید گفت که این نوع کابینت ها گران ترین نیز می باشند؛ البته قیمت نهایی آن با توجه با اندازه، مواد مصرفی و گزینه های انتخابی، متغیر خواهد بود. زمان ارسال و نصب سفارش نیز با توجه به برنامه ی کاری کابینت ساز متفاوت خواهد بود.
● ملحقات و لوازم جانبی بکار رفته در کابینت ها
اینک بیایید کمی بر روی ملحقات و لوازم جانبی آشپزخانه صحبت کنیم. همانطور که انتظار داریم، کابینت های سفارشی، دامنه ی گسترده ای از انواع ملحقات و لوازم جانبی را ارایه می دهند. ولی این بدان معنا نیست که کابینت های معمولی، هیچگونه لوازم جانبی ندارند، بلکه با نصب انواع قفسه، سینی، کشو و غیره به کابینت های معمولی می توان کارآیی آنها را تا حدود زیادی افزایش داد.
● یراق آلات بکار رفته در کابینت ها
یراق آلات زیبا همچون طلا و جواهر آلات تزئینی هستند که آدمی برای زیبایی به خود می آویزد. حتی ساده ترین کابینت های معمولی نیز با استفاده از قفل و دستگیره های زیبا و جالب توجه، نمای خوبی پیدا می کنند. یراق آلات در واقع وظیفه ای دوگانه برعهده دارند: نخست انجام وظیفه محوله و دوم افزودن زیبایی به کابینت. توجه داشته باشید که یک دستگیره بسیار زیبا و ظریف که در عمل ممکن است از فرط ظرافت بشکند، به هیچ کار نمی آید چراکه نخواهد توانست وظیفه ی محوله که همانا باز کردن درب قفسه یا کشوهای کابینت است را انجام دهد.
یراق آلات مخصوص نیز وجود دارد که برای افرادی با نقص عضو و یا محدودیت فعالیت های فیزیکی ساخته شده است.
● انتخاب پیشخوان آشپزخانه
وقتی تصمیم گیری بر روی نوع کابینت مناسب انجام شد باید پیشخوان نیز انتخاب کرد تا آشپزخانه تکمیل شود. جنس مصرفی و قیمت انواع پیشخوان ها متفاوت است و ممکن است حتی ترکیب بندی کلی آشپزخانه ایجاد کند جنس پیشخوان از بیش از یک ماده ساخته شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۹:۳۶ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

طرح های زیبا روی کابینت

این ویژگی‌ها برای کابینت‌های آشپزخانه و حتی دیگر محیط‌هایی که بخارات آب به میزان زیادی در آن مکان‌ها وجود دارد (مثلا سرویس‌های بهداشتی)، حائز اهمیت است؛ لذا جایگزین شدن)MDF( به جای چوب و فلز به دوام سرویس‌های آشپزخانه و سرویس‌های مشابه کمک می‌کند.

با این وجود، اگر کابینت‌های قدیمی چوبی یا فلزی یا ترکیبی از چوب و فلز به کار رفته در آشپزخانه شما به مرور زمان پوسته پوسته شده و ظاهری ناخوشایند یافته است و در ضمن تعویض آنها نیز برایتان امکان‌پذیر نیست، لازم نیست نمای نازیبای آنها را از این به بعد نیز تحمل کنید؛ بلکه کافی است چند قوطی رنگ روغنی ساختمان و ابزار مورد نیاز برای رنگ‌آمیزی را تهیه کرده و دست به کار شوید.

اولین اقدام زیرسازی است. در صورتی که پوشش نمای کابینت آسیب دیده یا احتمالاً مواردی مانند شکستگی یا ترک خوردگی به خصوص در چوب، پیدا کرده است، ابتدا مراحل بتونه کردن و سمباده کشی را انجام دهید و سطحی صاف جهت رنگ آمیزی آماده کنید.

رنگ آمیزی سطوح بدنه کابینت یا درهای آن را با توجه به مشخصات سطح، می‌توانید با قلم مو یا غلتک انجام دهید. پس از آن که رنگ زمینه خشک شد می‌توانید از انواع تکنیک‌های پتینه استفاده کنید و با تماس ضربات پارچه، اسفنج، یا هر نوع مواد بافت دار دیگری مانند آنها، طرحی را ایجاد کنید.

البته برای اجرای چنین تکنیک‌هایی معمولا سطوح درها بستر مناسب‌تری هستند؛ لذا بهتر است بدنه و دیواره‌ها را به رنگ ساده‌ای پوشش دهید و سپس درها را به رنگی متناسب و روشی دلخواه طرح دار کنید.

در این جا به چند روش ساده و کاربردی برای رنگ‌آمیزی کابینت‌ها اشاره می‌کنیم:

شما می‌توانید از تکنیک‌های پتینه در محدوده‌ای خاص از دریا دیواره‌های کابینت استفاده کنید.

به این ترتیب که به وسیله چسب نواری کاغذی اطراف قسمت‌هایی را که می‌خواهید توسط یکی از این تکنیک‌ها طرح دار شود، بپوشانید یا به اصطلاح ماسکه کنید؛ سپس طرح مورد نظر را که در داخل این محدوده ایجاد شده، اجرا کنید. پس از کندن چسب‌ها خواهید دید نمای کابینت آشپزخانه تان به طرزی زیبا و متفاوت آراسته شده است.

مثلا می‌توان سطح در را با رنگ سبز پررنگ پوشش دهید، سپس با چسب نواری، دو سطح مربع شکل در میان و نواری مستطیلی در سه وجه آن تشکیل داده و طرح‌هایی را نیز با ضربات پارچه‌ای آغشته به ترکیب همان رنگ سبز با سفید و تماس با محدوده داخل چسب‌ها ایجاد کنید.

 

کاربرد تکنیک استنسیل‌

شما می‌توانید طرحی متناسب و دلخواه انتخاب و به وسیله طلق، شابلونی از آن درست کنید. حال شابلون را در مکان‌های مورد نظر روی در یا بدنه کابینت و روی رنگ زمینه قرار دهید و به وسیله قلم مو یا یک تکه ابر و رنگ، طرح را چاپ کنید.

مثلا ابتدا روی سطح قرمز در کابینت خود، شابلونی به شکل چهارگوش نامساوی قرار داده و به وسیله آن، داخل محدوده ایجاد شده را با رنگ سفید بپوشانید؛ سپس طرح مشکی را روی همین چهارگوش سفید چاپ کنید.

در واقع در این پروژه دو بار از تکنیک استنسیل استفاده شده و چهره‌ای جدید و زیبا به آشپزخانه شما می‌دهد.

البته این مثال نوعی سبک مدرن به شمار می‌رود اما شما می‌توانید با توجه به سبک آشپزخانه تان طرح و رنگی متناسب انتخاب کنید.

در صورتی که پوشش کابینت شما چه از جنس چوب و چه از جنس فلز یا حتی روکش‌های سطحMDF ساده و سالم است، می‌توانید این تکنیک را تنها با هدف تزیین روی کابینت‌ها انجام دهید و روی همان زمینه موجود طرح مورد نظر را چاپ کنید. به این ترتیب نمای کابینت شما به راحتی زینت می‌یابد.

در صورتی که شابلون مورد استفاده شما از سطحی بزرگ تشکیل شده که تمام سطح درِ کابینت را می‌پوشاند، کافی است ابتدا به وسیله پیچ‌گوشتی، درها و دسته‌های آنها را باز کنید سپس درها را روی روزنامه یا پلاستیک بزرگ قرار دهید.

اگر به رنگ زمینه نیاز است، ابتدا رنگ‌آمیزی را انجام دهید، سپس شابلون را روی کل سطح درِ کابینت قرار دهید.

رنگ دیگری انتخاب کنید و آن را به وسیله اسپری همان رنگ یا پیستوله، بر سطح شابلون و در نهایت درِ کابینت بپاشید. پس از پایان کار، شابلون را بردارید و شاهد نقش دار شدن تمام سطح در کابینت باشید.

برای طرح دار کردن پوشش کابینت‌های آشپزخانه‌ها، مانند دیگر سطوح، راه‌های بسیاری وجود دارد که شما می‌توانید با به کارگیری خلاقیت و نوآوری از آنها استفاده کنید.

شما به راحتی می‌توانید با استفاده از چسب‌های کاغذی و با چسباندن آنها به موازات هم به صورت عمودی یا افقی روی درهای کابینت قدیمیتان و سپس رنگ آمیزی فضای داخل آنها، به وسیله قلم مو یا غلتک، به همین سادگی نمای سطح انتخابی را راه راه کنید.

البته لازم نیست همه درها را به این طرح درآورید بلکه تلفیق رنگ و طرح نیز نمایی زیبا و متفاوت ایجاد می‌کند. همچنین به یاد داشته باشید برای رنگ کردن درهای کابینت‌ها، نیازی به استفاده از تنها یک رنگ نیست؛ بلکه کاربرد رنگ‌های متنوع و هماهنگ در کنار هم محیطی دلپذیر و شاد را سبب می‌شود.

یادتان باشد نوع رنگی که برای هر یک از تکنیک‌های فوق انتخاب می‌کنید باید قابل شست و شو باشد.

رنگ‌های روغنی و همچنین رنگ‌های آکریلیک (برای چاپ‌ها و پتینه) از این ویژگی برخوردارند. توجه کنید شستشوی رنگ‌های روغنی براق در مقام مقایسه با نوع مات آنها راحت‌تر است.


 

 

نورپردازی نکته مهمی است که اگر اصولی انجام شود، به ارتقای کیفیت چیدمان کمک می‌کند. در غیر این صورت، باعث افت دکور و دلزدگی می‌شود. اکثر اوقات نمی‌توانید نورپردازی غیراصولی خانه‌تان را تشخیص دهید، اما علایم و پیامدهای آن را حس می‌کنید. علایمی مثل سردرد، چشم درد و احساس نارضایتی از دکوراسیون خانه بدون اینکه دلیل مشخصی داشته باشد. اگر نورپردازی خانه را به صورت اصولی و آگاهانه اجرا کنید، فضای خانه تمیز، وسیع و خوشایند به نظر می‌رسد.

یکی از نکات مهم در نورپردازی این است که حتما باید نور منعطف و قابل تغییر داشته باشد، نه یک نور ثابت. در این صورت به راحتی می‌توانید با چرخاندن کلید برق به هر میزان که مایل‌اید، نور مورد نظر را تنظیم کنید و اتاق را به یک اتاق پرنور و روشن یا اتاقی کم نور و شاعرانه تبدیل کنید.

درست است که هر اتاق و هر فضایی در خانه نورپردازی مجزا و متفاوتی می‌خواهد اما باید نظام پیوسته و واحدی در نورپردازی کل خانه به وجود آید. برای مثال: آیا می‌خواهید همه چراغ‌ها با یک کلید روشن شود و یا هرکدام را جداگانه و با کلید مجزا روشن و خاموش کنید؟ به صورت معمول باید تعدادی مدار در هر اتاقی بگذارید و 2 تا 3 کلید برای خاموش و روشن کردن لامپ‌ها تعبیه کنید. توصیه می‌کنم برای این کار بیش از 3 کلید در یک اتاق نصب نکنید.

معمولا هر اتاقی به ترکیب سه نوع نورپردازی احتیاج دارد، نور عمومی یا پس زمینه، نور موضعی یا نور مخصوص کار، نور تاکیدی و یا دکوراتیو. با استفاده از این سه ترکیب می‌توانید قابلیت روشن کردن تمام فضاهای اتاق (با شدت‌های متفاوت) را داشته باشید.

وجود آینه و شیشه‌های رنگی در خانه به زیبایی و بهتر شدن نورپردازی کمک می‌کند زیرا نورهای موجود را منعکس و دوچندان می‌کند و باعث تلطیف فضای خانه می‌شود. امروزه با وجود متنوع بودن رنگ شیشه‌های دکوراتیو، می‌توانید بنا بر رنگ دکوراسیون خانه، از شیشه‌های مختلف استفاده کنید. شیشه‌هایی که امروزه در بازار دکوراسیون وجود دارد، علاوه بر زیبایی خواصی مانند ضدمیکروبی و آنتی‌باکتریال بودن را دارند (از طریق پخش یون‌های نانوسیلور روی لایه خارجی شیشه، باکتری‌ها کاملا از بین رفته و عملکرد آنها مختل می‌شود. آنتی‌باکتریال بودن این شیشه‌ها، در گرما و رطوبت نیز از انتشار باکتری و کپک زدن جلوگیری می‌کند). همچنین در صورت شکستن این نوع شیشه‌ها، به خاطر داشتن یک لایه نگه دارنده، تکه‌های شیشه به این لایه می‌چسبد و مانع از بریده شدن دست افراد و آسیب‌های دیگر می‌شود.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۹:۳۶ توسط:123 موضوع: نظرات (0)